Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa:

Ziyaretçi Defterine Yaz


Bahadır BElek    15 Haziran 2010 23:43 | kocaeli
ta2mpw@hotmail.com
Hakan amca cok guzel bır piknıktı yerıde mukemmeldı hersey ıcın tesekkur ederız.

Perihan Yıl Subaşı    15 Haziran 2010 23:40 | kocaeli
ta2mpw@hotmail.com
Hakan Bey ve pikniğe emeği geçen herkese teşekkür eder candan kutlarım.Çok güzel ve nezih bir piknikti.

mustafa belek    15 Haziran 2010 23:27 |
evet,yeni liderle chp de güzel günler göreceğiz diyoruz ama,gürsel tekin ide ardahanlı olduğu için harcadılar,bundan eminim.baykal,istifa eder etmez,daha hiçbir aday ortada yokken,gürsel tekine karşı cephe almaya başlamışlardı.istanbulda ilçe belediye encümenlerin hepsi ardahanlı veya karslıymış.gürsel tekin heryere ardahanlıları karslıları doldurmuş diye diye adamı yediler...neyse biz işimize bakalım.posofluya sormuşlar,gartolumu çok sevirsen,allahımı.posoflu ne demiş.allahını seversen iki mubareğin arasına sokma beni...

METE KAFKAS    15 Haziran 2010 13:04 | İST.
HERKESE MERHABA.


ŞEYH ŞAMİL,KİMSİR? NE YAPMIŞTIR? SONUÇ NE OLMUŞTUR?


İmam Şamil, (1797 - Şubat 1871), Kuzey Kafkasya halklarının, Avar kökenli politik ve dini önderi. Kafkas Savaşı'nda Anti-Rus direnişin lideri ve Dağıstan'la Çeçenya'nın 3. imamı (1834-1859). Şeyh Şamil olarak da anılır.
Kendisini Kafkasya'nın özgürlüğüne adamış olan Avar liderin doğduğu Dağıstan'da, Kafkasya'da ve tüm İslam ülkelerinde hâlâ büyük bir nâm-ı vardır. Yirmi beş yıl sürdürdüğü savaş ile onu izleyenlerin benimsediği ideoloji Müridizm bugün de Kafkas halklarını derinden etkilemektedir.Zamanla efsenaleşen Şeyh Şamil, Dönemin Azerbaycan devlet başkanı Haydar Aliyev'in isminin önüne geçmesinden dolayısı ile ismini Azerbaycandaki tarih kitaplarından sildirmiştir.
Genç yaşlarda Dağıstan'ın önemli bir dini lideri olan Şeyh Cemalettin Gazi Kumuki'den ders almıştır. Nakşibendi tarikatında aldığı bu eğitim onda Rusların, Kafkasya'da ortadan kaldırmak istediği İslâmiyeti, tekrar ihyâ etmek ve yaymak için uğraşmasına, özgürlük, direniş ve İslam Birliği düşüncelerin gelişmesine yardımcı olmuştur. Rusya İmparatorluğu'na karşı Dağıstan'da başlattığı savaşını Çeçenistan'da sürdürdü. Hatta bir dönem savaş Kuzeybatı Kafkasya'da Çerkesya'nın tamamını da içine aldı.
Dönemin süper güçlerinden Rusların engellemesiyle dost ülkelerden gelen yardımlar kesilince, Şeyh Şamil ülkesinin gücünün tükenişini gördü. 1859'un 6 Eylül'ünde 70 bin kişilik Rus ordusuna, yanında birkaç yüz kişi kalıncaya kadar direndikten sonra, savaşı sürdürmesinin intihardan farksız olduğunu anlayan Dağıstanlı önder, Çarlık yetkilileriyle görüşmeler yaparak, onurlu bir silah bırakma yolunu seçti.
Rus Çarı II. Aleksandr, Şeyh Şamil'i sarayın kapısında son derece nazik karşıladı ve kılıcını almayarak kendisine olan hayranlığını dile getirdi. Şeyh Şamil, bir ay kadar sarayda misafir edildikten sonra, saygın tutsak olarak esaret yıllarını geçireceği Kaluga'ya gönderildi.
Sürgüne gittiği çeşitli Rus kentlerinde sempati toplayarak günlerini geçirdi.
Rus Çarı ile yaşamış oluğu şu diyalog meşhurdur :
"Bir gün Rus Çarı esaret altındayken Şeyh Şamil'i yemek yemek için karşısına alır Şeyh Şamil'in iştahlı bir şekilde yemek yediğini görünce yanındakilere: "Korkarım bu adam bizi de birazdan yer" diye söylenir. Şeyh Şamil bunu duyunca, "Korkmayın dinimizde domuz eti yemek haramdır" cevabını verir.
Şeyh Şamil, davasına son derece sadık bir insandır; bu uğurda çok sevdiği annesi ile arasında geçen olay tarihe geçmiştir:
Savaş dönemlerinde halktan bazıları "artık teslim olalım anlaşma yapalım" diye hayıflanmaya başlamıştır, bunun üzerine Şeyh Şamil teslim olmaktan bahsedene kırbaç cezası vermeyi uygun görmüştür. Bu durumda çekinen halk çareyi Şeyh Şamil'in annesine gitmekte bulmuşlardır. Annesi Şeyh Şamil'e teslim olma teklifini sununca Şeyh Şamil koymuş olduğu kanundan ödün vermemiştir. Cezayı yaşlı bir kadın çekemeyeceğinden, ceza oğluna intikal ettirilmiş, böylece Şeyh Şamil kendini kırbaçlattırmıştır.
Sürgünde on yıl kadar geçirdikten sonra Çar, Şeyh Şamil'in hacca gitmesine izin verdi. Ancak bir tedbir olarak oğlu Muhammed Şefi'yi alıkoydu ve haccı ifa ettikten sonra Rusya'ya dönmesini şart koştu. Şamil, 1870 yılında Rusya'dan ayrılarak önce İstanbul'a uğrar. Sultan Abdülaziz tarafından karşılanarak sarayda ağırlanır. Şamil'in İstanbul'a uğradığı haberi duyulduğunda, halk bu efsane kahramanı görebilmek için saray kapılarına akın etmiştir.
Şeyh Şamil, 1871 yılında Hac ziyareti için bulunduğu Arabistan'da vefat etmiş ve Medine'de Cennet-ül Baki mezarlığında Rufai tarikatının şeyhi Seyyid Rüfai tarafından cenaze namazı kıldırılarak defnedilmiştir.
Lak kökenli müridi Muhammet Emin; başlangıçta Ruslar'a karşı önemli başarılar kazandıysa da, 1859 yılında Şeyh Şamil'in silah bırakmasına rağmen Çerkesya'da mücadeleyi sürdürme kararını almasıyla, tartışmalı bir liderlik yürüttü.


Mete ÇAKMAK

15.06.2010

Yener Sezgi    14 Haziran 2010 19:58 |
Derneğimizin düzenlemiş olduğu pikniğe işte olduğumdan dolayı katılamadım.

Dernek yönetiminin köylülerimizi yıl da bir defa da olsa bir araya getirmek için, düzenlemiş oldukları bu sosyal faaliyetlerinden dolayı, başta yönetim olmak üzere; Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

NOT: Mustafa bey başkan benim yanımda değil. Bir ihtimal yanlışlıkla MADAGASKAR uçağına binmiş olabilir.:)

BÜLENT DAŞDEMİR    13 Haziran 2010 23:25 | kocaeli
bilo4135@hotmail.com
herkese saygı ve sevgilerimle önce bu günkü piknikolayını düzenleyen yönetime teşekürlerimi bir bor bilirim teşekürler abilerimçok güzel oldu yalnız bursadan istanbuldan ankaradan zahmet edip gelenlere helal olsun izmit ten başka yerlere pikniye gidenlertede yazıklar olsun herkese selamlar.

İsa GARİPOĞLU    13 Haziran 2010 22:57 | Ardeşen
Nuri Abiye geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acil şiflar dileriz.
Yeter & İsa GARİPOĞLU

mustafa belek    13 Haziran 2010 21:18 |
erdoğan bey,başkanımız adnan beyi arıyormuş.şimdi ben zor durumda kaldım.çünkü bir tek ben biliyorum nerde olduğunu,ama kimseye söyleme diye bana yemin verdirdi.kimseye söymiyecem ama bir kaç ipucu vereyim size.-ilimtepe de gürsel atmaca nın yanında olabilir.-umuttepe de abdullah atmaca saklıya bilir.-trafik şubede yener sezgi galaya atmış olabilir.-polonez köyde kazı çalışmalarına katılmış olabilir.-şaban abiyle birlikte köye kaçmış,muhtar bey evinde saklıyor olabilir.-dana ithalatı yapmak için hollandaya gitmiş olabilir.- israilde şimon pereze yakalanmış olabilir.-mervedev le birlikte rusyaya gitmişte olabilir.-büyük iskenderi,polat alemdar öldürdü diye,polatla ,mematinin peşinede düşmüş olabilir..bu kadar ipucu yeter,bulun artık başkanımız adnan beyi...

hakan atmaca    13 Haziran 2010 19:25 | adana
azeri0136@hotmail.com
selam

derneyin düzenlemiş olduğu pikniye katılamadığımiçin üzgünüm

iyi bir gün geçirmeniz dileyiile esenkalın

BÜLENT DAŞDEMİR    11 Haziran 2010 23:59 | kocaeli
bilo4135@hotmail.com
herkese selamlar erdoğan başkanını arıyor yener abi bir güzel dörlük döktürmüş de bsşkan heralde kaybolmuş baksanıza sesi soluru kesilmiş oralar derneye benzemiyor heralde başkan.mustafa abi çok güzel yazmışsın israyil mallarını boykot etmek için önce bu ülkeden akp yi göndermek lazım herkese selamlar.

ankara derneği    11 Haziran 2010 18:59 | ankara
ankarayigitkonagi@ttmail.com
Üyemiz Recep KILIÇ'ın abisi Nuri KILIÇ Ankara hastanesi 4. cerrahin de ameliyat olmuştur.halen hastanede yatmaktadır.Yönetim olarak geçmiş olsun der Acil şifalar dileriz.Oğlu kubilay yanında kalmaktadır Tel:05327091291

Yener Sezgi    11 Haziran 2010 16:13 |
Başkan yurtdışı seyahatine çıkmadan iki gün önce görüşmüştük. Yaklaşık bir ay vize için uğraştı. Nerdeyse gitmekten vazgeçecekti. Yanlışlıkla başka uçağına binmeyesin dedim. Ama gittikten sonra bir haber alamadık..

Dernek Başkanımız Sayın Adnan DAŞDEMİRe


BİZİM BAŞKAN (Mizah)

Diyordu gelirim güze,
Şimdi göçsün bizim başkan.
Gözün çıksın senin vize,
Durun geçsin bizim başkan.

Hemi beydir hemi ağa,
Kemik dayandı bıçağa,
Bindirin gıcır uçağa,
Haydi uçsun bizim başkan.

Gittiğinde ordan kışkır,
Valize koydun mu peşkir?
Pelverdeyi çıkar eşkir,
Amma açsın bizim başkan.

Kayıp olma sağda solda,
Eğlenip de kalma yolda,
Fötür başta çanta kolda,
Gözlük seçsin bizim başkan.

Tütün koymuş çantasına,
Hele bakın voltasına,
Amsterdam ortasına,
Altın taçsın bizim başkan.

Sevmez auro yu senti,
Özletmeyin köyü kenti.
On bir numara kerenti,
Bulun biçsin bizim başkan.

Hangel pişirin başkana,
Verin yesin bir kuşkana,
Soğuk suyu kana kana,
Koyun içsin bizim başkan.

Yanbeyi bakmış bir kafa,
Gözümü kaymış etrafa,
Wanted yazılmış fotrafa,
Nasıl kaçsın bizim başkan.

Sezginîden iki satır,
Kendini sağ salim getir,
Soracağız hal ve hatır,
Bize güçsün bizim başkan.

Yener Sezgi

11/Haziran/2010 Kocaeli

Başkana buradan selamlarımı gönderiyorum.

Gürsel DOĞRU    11 Haziran 2010 13:55 | TÜRKİYE
dogrugursel@hotmail.com
Sevgili hemşerilerim işte köy ve köyümde bulunan benim mezun olduğum okula yardım yapmak beni nekadar mutlu etdiğini nekadarda mutlu olduğumu anlatamam.Tabi geç olan bir destekdi ama bundan sonra köyümdeki okulla ilgili ve okuyan öğrençilerle ilgili yapilması gereken ne varsa ban bilgi verildiği takdirde ben bunları yapmaya hazırım.Bu yılın öğretimi kısa bir süre sonra tamamlanaçak am seneye okulumuzun ve öğrençilerimiz bütün ihtiyaçları ve eksikleri giderileçek.Tabiki okulumuzun öğretmeninide unutmuş deyilim muhtarımla konuştuğumda öğretmenin de sorunlarını anlantı o sorunlarında tamamı yapılaçak.Bütün köylülerime selam ve saygılar.Köyümde okuyan öyrençilerinde gözlerinde öper başarılarını dilerim.Gürsel DOĞRU

Erdoğan ATMACA    11 Haziran 2010 10:25 | KOCAELİ
www.yigitkonagi.com
Başkandan haber alamıyoruz. Bu adam nasıl gitti şu an ne yapıyor bilgisi olan varmı Yener ustaya sesleniyorum birkaç dörtlükle seslene bilirmi acaba

mehmet şahmar    10 Haziran 2010 21:01 | ardahan
köyümüz halkından gürsel dogru köyümüz okuluna iki adet bilği sayar hediye etmiştir.kendisine duyarlılıgına köy halkı olarak teşekkür ederiz
Yönetici Yorumu Yönetici Yorumu:
sn Gürsel doğru kendisiyle görüştüyümüzde köyün öğrencilerine bilgisayar, kıyafetleri, kırtasiye malzemesi ve maddi yardımlar görev yaptığı yerden yapılacağını iletmişti teşekkürler gürsel doğru


3392
Ziyaretçi Defteri Kayıtlar
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 »

Duyurular

YÖNETİM KURULUNDAN

Değerli Türkeşen'liler saygı ve sevgilerimizi sunarak sizlere seslenmek istiyoruz.Bizler yeni yönetim olarak Gelecek kuşaklara İzmit'te de bir evimiz olsun amacıyla yola çıktık.Yardımlarınız için sizlere ulaşmaya çalışıyoruz. Ulaşamadığımız değerli köylülerimiz derneğimiz telefonuna ulaşarak yapacakları yardımları bildirirlerse çok memnun oluruz.Değerli köylülerimiz hepimizin bu yolda bütçemize göre elimizi taşın altına koymamız gerekiyor.Lütfen ilginizi bekliyoruz.Bizleri yalnız bırakmayınız. İzmitde 270 haneyiz alacağımız yer 100 bin Türk Lirası hadi el birliği ile alalım kiradan kurtulalım.Hepinize şimdiden teşekkür ederiz kazançlarıniz bol olsun. YÖNETİM
Dernek Telefon: 02623239131 Kocaeli Ardahan İli Göle İlçesi Yiğitkoğı Köyü Kültür ve dayanışma Derneği

Dernek hesap no : Ziraat Bankası Kocaeli Şubesi 
İban: TR650001000163366769525001

Derneğimizin Hesap Numarası

Değerli Türkeşen'liler saygı ve sevgilerimizi sunarak sizlere seslenmek istiyoruz.Bizler yeni yönetim olarak Gelecek kuşaklara İzmit'te de bir evimiz olsun amacıyla yola çıktık.Yardımlarınız için sizlere ulaşmaya çalışıyoruz. Ulaşamadığımız değerli köylülerimiz derneğimiz telefonuna ulaşarak yapacakları yardımları bildirirlerse çok memnun oluruz.Değerli köylülerimiz hepimizin bu yolda bütçemize göre elimizi taşın altına koymamız gerekiyor.Lütfen ilginizi bekliyoruz.Bizleri yalnız bırakmayınız. İzmitde 270 haneyiz alacağımız yer 100 bin Türk Lirası hadi el birliği ile alalım kiradan kurtulalım.Hepinize şimdiden teşekkür ederiz kazançlarıniz bol olsun. YÖNETİM
Dernek Telefon: 02623239131 Kocaeli Ardahan İli Göle İlçesi Yiğitkoğı Köyü Kültür ve dayanışma Derneği

Dernek hesap no : Ziraat Bankası Kocaeli Şubesi 
İban: TR650001000163366769525001Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
Erdoğan ATMACA
Mesaj göndermeniz için üye olmanız gerek
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi